Lilia Drzewiasta 'Lady Alice' (20/+)
Cena regularna:
8,99 zł
Promocja trwa do 10 września 2024
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Lilia Drzewiasta 'Lady Alice' to mieszaniec orientalny mogący osiągać imponujące wysokości nawet do 180cm wysokości. Ta Krzyżówka jest dość nietypowa, tak ze względu na wygląd, kształt zwisających, dużych turbanowych kwiatów w typie "Turk's Cap" jak i fakt, że ze względu na sposób ich hodowli, kwiaty te, nie są zawsze identyczne. Została wyhodowana przez, nieżyjącego już Juliusa Wadekampera, kiedy mieszkał w Fairbault w stanie Minnesota, lilia ta łączy w sobie lilie 'Henryi' i Aureliana. Z powodzeniem można ją nazwać naszym bestseller'em, cieszącym się dużym zainteresowaniem. Płatki jej kwiatów są białe, a na ich środku, zdobione złotą gwiazdą, która stopniowo pogłębia się do delikatnej pomarańczy. Doskonała, łatwa w uprawie odmiana do uprawy w ogródku, która zachwyci wszystkich odwiedzających Twój ogród. Duży rozmiar cebulki lilii 22/+ z pewnością hojnie obdarzy dużą ilością, intensywnie pachnących kwiatów.
Lilie Drzewiaste - Mieszańce Orienpet (OT) są to odmiany hybrydowe lilii , powstałe ze skrzyżowania odmiany orientalnej i trąbkowej. Połączenie tych dwóch rodzai lilii pozwala uzyskać nie tylko oryginalny pod wieloma względami wygląd kwiatów, lecz także wpływa na podniesienie odporności tych odmian, dzięki czemu są one łatwiejsze w uprawie od odmian orientalnych. Lilie drzewiaste lubią odżywki i nawozy dzięki którym wyrastają nawet na dwa metry. Oprócz wyróżniającej je wysokości imponują olbrzymimi kwiatami, oraz ich ilością i cudownym, intensywnym zapachem.
Dane techniczne produktu
Sadzenie: Lilie sadzimy na głębokości odpowiadającej trzykrotności cebulki (nie licząc pędu jeśli jest on już widoczny) w dół. Oznacza to iż głębokość sadzenia, uzależniona jest od wielkości cebulki. Dla przykładu: cebulka posiadająca 5cm wysokości powinna zostać posadzona do wykopanego wcześniej dołku na 15cm głębokości. Po przykryciu ziemią, podlewamy.
Termin sadzenia: Zaleca się sadzić jesienią, od września do listopada, oraz wiosną od marca do lipca. Więcej na temat sadzenia lilii znajdziesz na naszym blogu w poradniku Jak, gdzie i kiedy sadzić cebulki lilii?.
Rozstawa: Umieszczamy w glebie lub doniczkach, utrzymującą minimum 15-centymetrowe odstępy. Przy liliach OT warto zachować około 30-centymetrowę, gdyż posiadają one szerokie, duże kwiaty i warto przygotować dla nich nieco więcej przestrzeni jak również wybierać stanowiska odsłonięte od wiatru. Jeżeli stosujemy sadzenie naprzemienne z niskimi odmianami możemy zmniejszyć odstępy.
Stanowisko: Lilie to rośliny światłolubne, ale do kwitnienia wystarczy im półcień.
Ziemia: Najodpowiedniejsza jest żyzna, przepuszczalna i próchnicza – większość lilii preferuje lekko kwaśną o ph 5,6 do 6,5. Warto jednak pamiętać, iż nawet jeśli mamy bardzo słabą glebę w prosty sposób, możemy im przygotować dobre podłoże, które można zrobić samemu mieszając zwykłą ziemię uniwersalną do kwiatów z piaskiem lub keramzytem (jeżeli ziemia jest zbita, twarda- zapewnimy im w ten sposób drenaż) z torfem (jeśli chcemy ją trochę zakwasić), z kredą czy gruzem ( aby zapewnić wapienne podłoże) i nawozem, najlepiej długo działającym, dzięki czemu zapewnimy im najlepsze warunki do rozwoju. Ważne jest również mocne spulchnienie ziemi. Gleba nie może być ubita, należy unikach zbyt mocnego podlewania ale w fazie wzrostu podlewamy systematycznie.
Kwitnienie: Warto podkreślić, że nie wszystkie lilie kwitną w tym samym czasie i posiadając różne gatunki, możemy zapewnić sobie ich kwiaty już od drugiej połowy maja, aż po końcówkę września. Jeżeli sadzimy lilie wiosną oczywiście docelowe terminy kwitnie mogą się w pierwszym roku nieco przesunąć, a w kolejnym roku ulegnie to zapewne zmianie. Trzeba też wspomnieć, że wpływ na okres kwitnienia mają warunki atmosferyczne, przymrozki, strefy klimatyczne i susze. A jeśli chcesz zobaczyć jak kwitną lilie z naszych cebulek zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na YouTube KochamLilie gdzie
Po przekwitnięciu: Po przekwitnieniu powinniśmy ściąć tylko przekwitłe kwiatostany lilii aby roślina nie traciła sił na zawiązywanie nasion. Siła ta będzie potrzebna roślinie do odżywienia wyczerpanej kwitnieniem cebuli i wzmocnienia jej przed zimą. Pozostawiamy ulistnioną łodygę do czasu gdy sama straci kolor w ten czas przycinamy przy samej ziemi. Więcej na ten temat znajdziesz na naszym blogu w wideo poradniku Jak i kiedy obcinać lilie po przekwitnięciu? Jak pielęgnować lilie? - PORADY triki WSKAZÓWKI -