Cenniki do pobrania

Lilia Orientalna Parrot Pink Cariba (rozmiar:16/18)

Parrot Pink Cariba.jpg
  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 3,39 zł 6,00 zł 3.39
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Lilia orientalna Parrot Pink Cariba ma kapryśną urodę i jest doskonałym znaleziskiem dla ogrodnika z zamiłowaniem do niecodziennych kwiatów. Pofałdowane płatki pojawiają się w od połowy do późnego lata nad gęstymi liśćmi, które pozostają atrakcyjne przez cały sezon wegetacyjny. Jest to również świetny sposób na wprowadzenie motywów ogrodowych do domu, ponieważ ta lilia tworzy doskonały kwiat cięty! Jej uderzające kwiaty mają silny zapach, tworząc wielozmysłową rozkosz. Jest równie imponujący na zewnątrz i pojemnikach, by przyciągnąć motyle i pożyteczne zapylacze do ogrodu. Rośnie łatwo i szybko w miejscu nasłonecznionym lub częściowo zacienionym. Parrot Pink Cariba osiąga wysokość ok. 100cm. Polecamy tą nowość wszystkim poszukiwaczom ciekawostek ogrodowych.

Sadzenie: Lilie sadzimy na głębokości odpowiadającej trzykrotności cebulki  (nie licząc pędu jeśli jest on już widoczny) w dół. Oznacza to iż głębokość sadzenia,  uzależniona jest od wielkości cebulki. Dla przykładu : Cebulka posiadająca 5cm wysokości powinna zostać posadzona do wykopanego wcześniej dołku na 15cm głębokości. Po przykryciu ziemią, podlewamy.
Termin sadzenia: Zaleca się sadzić jesienią, na przełomie września i października, oraz wiosną od połowy marca do połowy czerwca.
Rozstawa:  Umieszczamy w glebie lub doniczkach, utrzymującą minimum 15-centymetrowe odstępy. Przy liliach OT warto zachować około 30-centymetrowę, gdyż posiadają one szerokie, duże kwiaty i warto przygotować dla nich nieco więcej przestrzeni jak również wybierać stanowiska odsłonięte od wiatru. Jeżeli stosujemy sadzenie naprzemienne z niskimi odmianami możemy zmniejszyć odstępy.
Stanowisko: Lilie to rośliny światłolubne, ale do kwitnienia wystarczy im półcień.
Ziemia: Najodpowiedniejsza jest żyzna, przepuszczalna i próchnicza – większość lilii preferuje lekko kwaśną o ph 5,6 do 6,5. Warto jednak pamiętać, iż nawet jeśli mamy bardzo słabą glebę w prosty sposób, możemy im przygotować dobre podłoże, które można zrobić samemu mieszając zwykłą ziemię uniwersalną do kwiatów z piaskiem lub keramzytem (jeżeli ziemia jest zbita, twarda- zapewnimy im w ten sposób drenaż)  z torfem (jeśli chcemy ją trochę zakwasić) i nawozem, najlepiej długo działającym, dzięki czemu zapewnimy im najlepsze warunki do rozwoju.Ważne jest również mocne spulchnienie ziemi. Gleba nie może być ubita. należy unikach zbyt mocnego podlewania.

Kwitnienie: Warto podkreślić, że nie wszystkie lilie kwitną w tym samym czasie i posiadając różne gatunki, możemy zapewnić sobie ich kwiaty już od drugiej połowy maja, aż po końcówkę sierpnia. Jeżeli sadzimy lilie wiosną oczywiście docelowe terminy kwitnie mogą się w pierwszym roku nieco przesunąć, a w kolejnym roku ulegnie to zapewne zmianie. Trzeba też wspomnieć, że wpływ na okres kwitnienia mają niekorzystne warunki atmosferyczne, długie przymrozki, strefy klimatyczne i susze.

Do grupy kwitnącej najwcześniej należą lilie azjatyckie, kolejne to lilie trąbkowe z czego pierwsze są "Królewskie" i Lilie Candidum. Następnie kwitną orientalne i mieszańce, kolejne botaniczne,pełne i tygrysie, martagony na koniec swój pokaz zaczynają lilie 'OT' tzw. drzewiaste.

Opinie o produkcie (0)

Może Cię również zainteresować
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl