Narcyz 'Grand Soleil D'Or' (16/+) - 3 szt.

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 13,49 zł 13.49
ilość szt.
Zyskujesz 1 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Narcyz 'Grand Soleil d'Or' jest doskonały, jeśli nie możesz się doczekać nadejścia wiosny! Wyrzucając długie, wyprostowane łodygi zwieńczone wieloma pachnącymi kwiatami, ten energiczny żonkil rozjaśnia dzień, niezależnie od pogody za oknem. Choć jest to doskonała odmiana do uprawy w pomieszczeniach na zimową lub wczesną wiosenną wystawę, nadaje się również do uprawy na zewnątrz, ale wymaga słonecznego i osłoniętego miejsca oraz przepuszczalnej gleby, takiej jak w ogrodzie skalnym czy żwirowym, aby najlepiej przetrwać w gruncie przez zimę.
Uprawiany na zewnątrz, Narcyz 'Grand Soleil d'Or' kwitnie w okolicach kwietnia lub maja. Pozwól temu promykowi słońca wypełnić Twój dom zapachem i wybuchem słonecznych barw na wiosnę.

Jak wybrać narcyzy:
Kiedy ludzie myślą o narcyzach, często pierwsze przychodzą im do głowy odmiany o kolorze żółtym. Jednak dzięki nowoczesnym działaniom hodowlanym, ogrodnicy mogą teraz wybierać spośród setek różnych odmian narcyzów, w tym tych o podwójnych kwiatach i w odcieniach żółtego, pomarańczowego, białego, łososiowego i innych. Wybierz narcyzy, które pasują do twojego kolorystycznego schematu i preferencji. Narcyzy są dostępne także w różnych okresach kwitnienia. Wybierając odmiany wcześnie, średnio i późno kwitnące, można przedłużyć sezon narcyzów aż do trzech miesięcy.

Gdzie sadzić cebulki narcyzów:
Narcyzy wymagają dobrze przepuszczalnej gleby oraz pełnego słońca lub częściowego cienia. Niektóre odmiany narcyzów lepiej rosną w częściowym cieniu lub (delikatnym świetle przechodzącym przez korony drzew), dlatego sprawdź wymagania dotyczące światła dla każdej odmiany. Częściowy cień to zazwyczaj 4-6 godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie. Ponieważ narcyzy kwitną na wiosnę, przed większością drzew liściastych, mogą często być sadzone pod drzewami lub w leśnych obszarach.

Uprawa narcyzów w pojemnikach:
Narcyzy można także uprawiać w pojemnikach, o ile pojemniki mają odpowiednią drenaż. Upewnij się, że używany przez ciebie pojemnik ma otwory odpływowe.

Podobnie jak wiele innych cebul sadzonych jesienią, narcyzy wymagają okresu chłodzenia, który pozwala na rozwój korzeni i przygotowanie do wiosny. Jeśli sadzisz narcyzy w pojemnikach, wielu ogrodników przenosi je do bardziej chronionego miejsca, takiego jak nieogrzewany garaż, na zimę, aby cebulki nie zamarzły.

Kiedy sadzić cebulki narcyzów:
Cebulki narcyzów sadzi się jesienią, gdy pogoda zaczyna się ochładzać i przed nadejściem mrozów. W bardziej północnych regionach cebulki narcyzów można sadzić pod koniec września do października, podczas gdy w bardziej południowych regionach czas sadzenia przypada na październik do listopada. Dobrą zasadą dla sadzenia jesiennych cebul jest kierować się temperaturą gleby - cebulki narcyzów powinny być sadzone, gdy temperatura gleby spadnie poniżej o 15°C i nie jest jeszcze zamarznięta.

Jak sadzić cebulki narcyzów:
Ponieważ cebulki narcyzów potrzebują dobrze przepuszczalnej gleby, pierwszym krokiem jest upewnienie się, że twoja gleba jest dobrze osuszona. Wymieszanie starannie rozłożonego obornika lub kompostu do gleby może poprawić jej drenaż. Następnie przygotuj miejsce na sadzenie cebulek narcyzów lub wykop indywidualne dołki na cebulki. Upewnij się, że dołek jest wystarczająco głęboki. Ogólna zasada mówi, że cebulki narcyzów należy sadzić około trzy razy głębiej niż ich średnica. To oznacza, że duże cebulki narcyzów powinny być sadzone na głębokość około 15 cm. Cebulki nie lubią być ciasno posadzone, więc umieść cebulki narcyzów w odległości około około 10 cm od siebie. Jeśli sadzisz je w pojemniku, cebulki mogą być bliżej siebie, ale nie powinny się dotykać.

Przy sadzeniu możesz nakarmić cebulki narcyzów odżywką. Unikaj stosowania silnego nawozu komercyjnego lub świeżego obornika w momencie sadzenia. Ułóż cebulkę tak, aby ostra część była skierowana w górę. Zasyp ziemią. Po posadzeniu dobrze podlej cebulki i przykryj lekką warstwą ściółki.

Jak pielęgnować narcyzy:
Wiosną narcyzy wymagają niewielkiej pielęgnacji. Ich zapotrzebowanie na wodę jest średnie, wymagają około 10 ml deszczu tygodniowo. Jeśli wiosna jest bardzo sucha, mogą wymagać dodatkowego podlewania.

Kiedy narcyzy zakwitną, delektuj się ich pięknem. Narcyzy nadają się również doskonale na kwiaty cięte, więc można je ściąć do bukietów czy kompozycji.

Kiedy kwiaty narcyzów przekwitają, usuń przekwitłe główki kwiatów, aby zachować schludny wygląd. Nie przycinaj jednak liści, ponieważ są one źródłem pożywienia na przyszłoroczne kwiaty. Pozwól liściom naturalnie zwiędłym czy zniknąć. Niektórzy ogrodnicy sadzą byliny wokół narcyzów, aby ukryć wyblakłe liście.

Jeśli planujesz nawozić cebulki narcyzów, najlepiej zrobić to zaraz po zakończeniu kwitnienia. Polecamy stosowanie naturalnego nawozu roślinnego.

Dzielenie cebulek narcyzów:
Narcyzy naturalizują się dobrze i powrócą co roku. Wytwarzają coraz więcej cebulek z każdym rokiem. Jeśli narcyzy stają się zbyt gęste, mogą nie kwitnąć tak dobrze. Oznacza to, że są gotowe do podziału. Podział cebul powinien odbyć się po całkowitym zwiędnięciu liści.

Aby mieć pewność, że będziesz w stanie zlokalizować swoje cebulki narcyzów, zalecamy oznaczenie tych, które planujesz wykopać i podzielić. W ten sposób łatwo je znajdziesz po zwiędnięciu liści.

Wykop cebulki i podziel je. Możesz podarować nadmiarowe cebulki znajomemu lub posadzić je w innym miejscu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl